ВНИМАНИЕ

Материалы публикуемые в блоге это интернет обзор местных и зарубежных средств массовой информации.
Все статьи и видео представлены для ознакомления, анализа и обсуждения.
Мнение администрации блога и Ваше мнение, могут частично или полностью не совпадать с мнениями авторов публикаций.

пятница, 21 октября 2016 г.

Міжнародній Ініціативі Партнерство Відкритий Уряд виповнилось 5 років.

Якось непомітно в цьому році пройшла знаменна дата 20 вересня. 
Чим же вона знаменна?
20 вересня 2011 р. у рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн - засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започаткували міжнародну Ініціативу  “Партнерство “Відкритий Уряд", підписавши Декларацію Партнерства, спрямовану на виконання наступних завдань:

1.    Забезпечення виконання урядами конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління.
2.    Залучення громадян до участі в процесах державного управління.
3.    Боротьба з корупцією.
4.    Використання нових технологій для покращення державного управління.
В квітні 2012 року до ініціативи Партнерство Відкритий Уряд залучилась Україна. Національний план дій України з реалізації Ініціативи був визнаний одним з найкращих. 
Сьогодні учасниками Ініціативи є 69 країн.
У рамках Ініціативи країни-учасниці розробляють спільно з інститутами громадянського суспільства та надають Керівному комітету Ініціативи План дій; координують діяльність та впроваджують взяті на себе зобов’язання згідно з Планом дій; забезпечують відкритість процесу впровадження Ініціативи та консультацій з громадськістю; оприлюднюють звіт - самооцінку про результати роботи через 12 місяців впровадження Плану дій; проходять незалежне оцінювання результатів діяльності.
Чотири основні принципи Ініціативи
прозорість: інформація про діяльність уряду є відкритою, всеосяжною, своєчасною, вільно доступною для громадськості, і такою, що відповідає основним стандартам відкритих даних;
участь громадян: уряд залучає громадян до участі в обговореннях, що сприяє прийняттю рішень, які враховують громадську думку, є більш інноваційними та ефективними;
підзвітність: наявність правил, норм і механізмів, які змушують урядові структури до обґрунтування своїх дій, здійснення діяльності відповідно до визначених для них вимог, реагування на критику, прийняття відповідальності за невідповідність дій законам або зобов’язанням;
технології та інновації для прозорості та підзвітності: уряд враховує важливість надання громадянам відкритого доступу до технологій, а також усвідомлює роль нових технологій в просуванні інновацій та важливість розширення можливостей використання технологій громадянами.


П’ять “великих викликів’’ реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”
Відповідно до основних принципів Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” плани дій визначають зобов’язання урядів з удосконалення своєї діяльності у відповідних галузях.
Ці зобов’язання можуть передбачати вже заплановані кроки, спрямовані на реалізацію реформ у певній галузі, або визначати нові кроки у цій галузі, або передбачати заходи з проведення реформ в абсолютно новій галузі.
Зобовязання повинні бути структуровані навколо п’яти “великих викликів” Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”:
поліпшення державних послуг — заходи, спрямовані на весь спектр послуг, що надаються населенню, включаючи охорону здоров’я, освіту, кримінальне правосуддя, енергопостачання, телекомунікації та будь-які інші галузі обслуговування, шляхом заохочення поліпшення державних послуг, у тому числі шляхом використання технологій електронного урядування або інновацій приватного сектора;
підвищення рівня доброчесності в державному управлінні - заходи, спрямовані на боротьбу з корупцією, забезпечення суспільної етики, надання доступу до інформації, контроль фінансової реформи, забезпечення свободи засобів масової інформації та сприяння розвитку громадянського суспільства;
більш ефективне управління державними ресурсами — заходи, спрямовані на раціональне використання коштів, природних ресурсів та іноземної допомоги, прозоре проведення державних закупівель;
створення безпечних громад — заходи, спрямовані на громадську безпеку, реагування на стихійні лиха і кризи, екологічні загрози;
підвищення корпоративної підзвітності — заходи, спрямовані на корпоративну відповідальність з таких питань, як охорона навколишнього середовища, боротьба з корупцією, захист прав споживачів та залучення громадськості.
При цьому враховується, що всі країни мають різну внутрішню ситуацію і самостійно мають визначитись з основними викликами і пов’язаними з ними конкретними зобов’язаннями, які найбільше відображають унікальність умов кожної країни.
На Херсонщині різноманітні громадські спільноти відповідно до своїх статутних завдань беруть участь у реалізації "великих викликів" Міжнародної Ініціативи Партнерство Відкритий Уряд".
На превеликий жаль органи місцевого самоврядування обласного центру надають перевагу в співпраці конкретним громадським об'єднанням, ігноруючи пропозиції інших спільнот.  А це заважає досягненню  достатнього рівня реалізації реформ на Херсонщині. 
Запрошую незалежну громадськість Херсонщини до складання та виконання свого  плану дій з реалізації ініціативи Партнерство Відкритий Уряд в 2017 - 2018 роках. 
Лариса Щепьоткіна
Партнерство Відкритий Уряд.
Ваші плани та пропозиції будуть розглядатись, якщо ви надішлете їх за адресою schoolrg@ukr.net.  
Відновлюємо Україну разом. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий