ВНИМАНИЕ

Материалы публикуемые в блоге это интернет обзор местных и зарубежных средств массовой информации.
Все статьи и видео представлены для ознакомления, анализа и обсуждения.
Мнение администрации блога и Ваше мнение, могут частично или полностью не совпадать с мнениями авторов публикаций.

суббота, 4 июня 2016 г.

Херсонщина: Обговорюємо питання створення Агенції регіонального розвитку


Третього червня в Херсонському економіко -правовому інституті відбувся круглий стіл, присвячений питанню створення Агенції регіонального розвитку на Херсонщині. Увагу громадськості привернула постанова КМУ № 258 від 11.02.2016 "Про затвердження Типового положення про агенцію національного розвитку" та сподівання на участь у процесі створення та діяльності цієї структури. 
           Мені здається, що учасники круглого столу не були поінформовані про те, що утворення Агенції регіонального розвитку передбачене ст.19 Закону України "Про засади державної регіональної політики" № 156-VIII  від 5 лютого 2015 року:

 Стаття 19. Агенція регіонального розвитку

1. З метою ефективної реалізації державної регіональної політики Верховна Рада Автономної Республіки Крим та Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська, Севастопольська міські ради та відповідні державні адміністрації можуть засновувати агенції регіонального розвитку.
Співзасновниками агенцій регіонального розвитку також можуть бути регіональні торгово-промислові палати, регіональні асоціації підприємців, регіональні представництва всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування чи асоціації органів місцевого самоврядування регіону, вищі навчальні заклади, наукові установи, профільні громадські об’єднання регіону.
2. Агенція регіонального розвитку є неприбутковою установою, що утворюється на засадах партнерства між державним, приватним та громадським секторами, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями на підставі цього Закону та інших законів України.
Агенція регіонального розвитку не може бути бюджетною установою.
3. Структура, порядок діяльності та повноваження органів управління агенції регіонального розвитку визначаються законодавством України та положенням, що має відповідати типовому положенню про агенцію регіонального розвитку.
Типове положення про агенцію регіонального розвитку затверджується Кабінетом Міністрів України.

Учасники круглого столу в своїх виступах говорили про негативний розвиток області, тобто про деградацію регіону, але не привели жодного аналізу теперішньої ситуації на Херсоніщині:
-  демографічний стан населення (темпи народжуваності та смертності);
-  реальний стан речей у промисловій галузі, у сільському господарстві, культурі,  освіті, науці, фізичній культурі та спорті, тощо.

Фахівці науки, бізнесу, громадськості мали б на круглому столі  розповісти про своє бачення пріоритетних напрямів розвитку Херсонщини не тільки в плані створення привабливості для  туризму, але й щодо управління об'єктивними процесами розвитку промисловості, сільського господарства. Експерти Херсонщини могли б, готуючи створення Агенції,  спрогнозувати та описати своє бачення майбутнього  Херсонщини:          -   збільшення кількості робочих місць та зменшення кількості безробітних;
 -  перетворення депресивної Херсонської області на культурний, торгівельний, промисловий, сільськогосподарський регіон, не сподіваючись на інвестиції з інших держав, а використовуючи власні ресурси;
 -    викласти свої пропозиції щодо цілей та завдань утворюваної Агенції, її функцій та повноважень, механізмів фінансування та контролю діяльності, порядку підбору посадовців та їх ротації.
В цьому випадку і присутні на заході посадовці органів місцевого самоврядування, і громадські діячі, і науковці,  і представники партійних структур побачили б серьозний підхід організаторів круглого столу до поставлених проблем.
Саме тоді, я вважаю, обласна рада і обласна адміністрація схвалили б участь у створенні Агенції регіонального розвитку і науковців, і бізнесових структур, і громадських експертів. 

До речі. 
На цьму заході був присутній справжній американець, що володіє польською мовою. Він зауважив, що у продемонстрованій презентації мова йшла про  лодзьських каменярів, що утворили агенцію з продажу свого товару. Тобто, звичайнісінька рекламна акція з продажу себе та свого товару.

Що ж має продати Херсонщина завдяки Агенції регіонального розвитку?
Не забуваємо, що:
"Інвестиція (від лат invest, вкладення коштів) господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно".

Інвестиція - операція купівлі - продажу майна, землі, ресурсів.

 Може,  краще інвестувати власні ресурси у власну землю, промисловість, культуру, освіту, аби для своїх дітей створити спроможну державу?! 
Лариса Щепьоткіна. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий