ВНИМАНИЕ

Материалы публикуемые в блоге это интернет обзор местных и зарубежных средств массовой информации.
Все статьи и видео представлены для ознакомления, анализа и обсуждения.
Мнение администрации блога и Ваше мнение, могут частично или полностью не совпадать с мнениями авторов публикаций.

пятница, 17 июня 2016 г.

НАБУ та САП викрили організоване злочинне угруповання, що завдало збитків державі у розмірі 3 млрд грн

15.06.2016 15:10


     
   У рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування», наразі встановлено та з’ясовано роль 20 осіб-учасників злочинного угрупування, 10 із них затримано.

        Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час спільного брифінгу з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким.

       За словами директора Бюро, у даному кримінальному провадженні детективами НАБУ спільно з прокурорами САП за сприяння Департаменту захисту економіки Національної поліції протягом 15 червня  було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві, внаслідок яких вилучено понад 500 тис. дол. США і затримано 10 осіб. Зараз обшуки продовжуються і розпочинається процедура арешту майна, що перебуває у власності учасників злочинної організації.
       За словами Керівника САП Назара Холодницького, організатором корупційної схеми є чинний народний депутат України Олександр Онищенко. «Сьогодні вранці я передав Генеральному прокурору подання до Верховної Ради України  про надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності, а саме – затримання та арешт», – зазначив керівник САП.
      «Схема, за якою діяла злочинна група, достатньо проста, – пояснив журналістам А. Ситник. –  Є спільна діяльність на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування», в ній були задіяні фіктивні біржі. Через ці біржі встановлювалася занижена ціна на газ, що постачався на підконтрольні злочинному угрупуванню підприємства. У подальшому цей газ передавався на підприємства реального сектору економіки, але вже за ринковими цінами. Різниця між заниженою ціною і ціною, за якою збувався газ на підприємства реального сектору економіки, перераховувалася на фіктивні підприємства, переважно готівкою».
         За даними слідства, всього за період діяльності цього угрупування – січень 2013 – січень 2016 років – було завдано збитків державі у сумі 1 млрд. 600 тис. грн. 
        Крім цього, до державного бюджету не сплачено плату за ренту – 1 млрд 300 млн грн. «Був певний період часу, коли низка народних депутатів лобіювали у парламенті зниження рівня ренти, тому вона не сплачувалася. 
       Отже, можна стверджувати, що загальна сума збитків, завданих державі внаслідок корупції при реалізації природного газу, складає близько 3 млрд грн», – наголосив директор НАБУ.Відео: 112.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий