ВНИМАНИЕ

Материалы публикуемые в блоге это интернет обзор местных и зарубежных средств массовой информации.
Все статьи и видео представлены для ознакомления, анализа и обсуждения.
Мнение администрации блога и Ваше мнение, могут частично или полностью не совпадать с мнениями авторов публикаций.

пятница, 25 марта 2016 г.

В УРЯДІ ПРЕДСТАВИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНІЦІАТИВИ «ПАРТНЕРСТВО «ВІДКРИТИЙ УРЯД»

23.03.2016
В Клубі Кабінету Міністрів розповіли про результати впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках. Звіт Незалежного механізму звітування показує значний прогрес у реалізації Ініціативи. Також було обговорено пропозиції щодо реалізації Ініціативи у 2016 – 2018 роках.

21 березня в Клубі Кабінету Міністрів представили доповідь Незалежного механізму звітування про реалізацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні у 2014 – 2015 роках та обговорення пропозицій до плану дій на 2016 – 2018 роки. У заході взяли участь представники Керівного комітету міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», міжнародних організацій, органів виконавчої влади України, інститутів громадянського суспільства. 
Експерт з врядування Transparency International Україна Олеся Архипська повідомила, що Ініціатива – це унікальний механізм впровадження нових стандартів відкритого відповідального партнерства та належного врядування. «Впроваджуючи Партнерство «Відкритий Уряд», ми – громадянське суспільство, органи влади, міжнародні організації – розбудовуємо нову демократичну Україну», - підкреслила вона.
«Ініціатива «Відкритий Уряд» може бути найкращою вакциною, яка при правильному та своєчасному використанні допоможе Уряду стати сильнішим і «здоровішим» в довгостроковій перспективі», - наголосила Член Керівного комітету міжнародної Ініціативи Вероніка Крецу.
Віце-прем’єр-міністр України, голова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Геннадій Зубко заявив, що відкритість роботи державних органів є запорукою ефективності державної політики, а абсолютна прозорість комунікацій між владою і громадянським суспільством дозволить змінити застарілі підходи та отримувати якісний зворотній зв'язок.
Звіт про впровадження Ініціативи в Україні у 2014 – 2015 роках презентував експерт Незалежного механізму звітування Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Дмитро Котляр. Звіт продемонстрував значний прогрес у реалізації Ініціативи. «Водночас Україні слід далі розкривати інформацію про державні закупівлі, у тому числі державних підприємств, та посилювати прозорість у сфері видобутку природних ресурсів. Принципи та механізми відкритого урядування повинні бути поширені на парламент і судову владу», – зазначив експерт.
Крім того учасникам заходу було запропоновано ознайомитися з досвідом реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у Дніпропетровській області. Зокрема Тетяна Шаповалова, начальник Управління інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської облдержадміністрації, зазначила, що новацією обласного плану реалізації Ініціативи у порівнянні з іншими є визначення ключових показників ефективності (КРІ). 
Після презентації та коментування звіту учасники заходу за стандартами “світового кафе» обговорювали пропозиції щодо реалізації Ініціативи у 2016 – 2018 роках. Учасники у малих групах за допомогою модераторів виробили пропозиції у рамках 5 «великих викликів» Ініціативи:
-      поліпшення державних послуг;
-      підвищення рівня доброчесності в державному управлінні;
-      більш ефективне управління державними ресурсами;
-      створення безпечних громад;
-      підвищення корпоративної підзвітності.
За результатами голосування учасниками заходу були відібрані найкращі пропозиції, які будуть враховані під час розроблення проекту Плану дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках.
Захід було організовано Секретаріатом Кабінету Міністрів України у співпраці з Представництвом ПРООН в Україні та Transparency International Україна за підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Посольства Великої Британії в Україні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий