ВНИМАНИЕ

Материалы публикуемые в блоге это интернет обзор местных и зарубежных средств массовой информации.
Все статьи и видео представлены для ознакомления, анализа и обсуждения.
Мнение администрации блога и Ваше мнение, могут частично или полностью не совпадать с мнениями авторов публикаций.

воскресенье, 8 ноября 2015 г.

Що таке вибори?

Конституція України:
Стаття 140. Місцеве самоврядування є 
правом територіальної громади...
 самостійно вирішувати питання місцевого значення... .
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою ... 
 як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: 
сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
         То що ж таке "вибори"?
        У Академічному тлумачному словнику української мови дано таке визначення:
ВИ́БОРИ, ів, мн. Обрання шляхом голосування депутатів у представницькі органи держави

       Більш широкого тлумачення цього поняття я не знайшла ні де, тобто подальші роздуми буду вести від себе, відповідно до свого розуміння цього поняття та дійства.
Вибори - це визначення особи, якій я надаю повноваження щодо представлення моїх інтересів у тих сферах мого життя, де я маю якісь ресурси та не можу з цим впоратись власноруч. Якщо я надаю певній особі якесь доручення (повноваження), то я складаю з цією людиною УГОДУ. В цій угоді ми зазначаємо перелік повноважень, що я надаю своєму обранцю по управлінню моїми справами. 
Щодо виборів так званих депутатів місцевих рад, то я  вважаю недоцільним обирати невідому мені людину для керування моїми статками, та ще й рекомендовану якимись організованими партійними угрупуваннями, яким я не маю сенсу довіряти. Мабуть, так розмірковує достатньо велика кількість моїх співвітчизників.
Підбиваючи підсумки виборчих перегонів, що трапились наприкінці жовтня в Україні, хочу констатувати факт, що пропорційна система виборів (за партійними списками) потерпіла крах.
         Це довела низька явка «електорату» на виборчі дільниці  - менше 50% спискового складу реєстру виборців. Виборці не довіряють жодному з партійних угрупувань та не бажають бачити партійців своїми представниками в місцевих радах. 
         Громада в цілому не є прихильником жодної політичної сили. Жодна з політичних сил їй не потрібна. Тому зараз, після виборів,  постає питання про оприлюднення інформації про те, скільки виборців проголосувало за кожного депутата, який увійшов до складу місцевих рад м.Херсона. Їх всього 4:
Херсонська міська рада, Дніпровська в м.Херсоні районна рада, Комсомольська в м.Херсоні районна рада та Суворівська в м.Херсоні районна рада.
Таким чином ми зможемо визначити, інтереси скількох виборців представляє кожний депутат, і, відповідно до цього, чи може він приймати будь яке рішення по управлінню територіальною громадою
         Крім того, більшість народу України зрозуміла, що запропонована партійними верхівками система «виборів» не вирішує тих питань, які постають перед знедоленим народом:
-         для чого людині її представник, якщо депутат  навіть не знає потреб людини та громади, що живе на його виборчій дільниці
-         які повноваження надає людина своєму кандидатові в депутати щодо управління своєї часткою спільної сумісної власності
-         як має контролювати дії депутата людина, що довірила йому право розпорядження його часткою  власності та ресурсів
-         звідки депутат отримує право на розпорядження власністю територіальної громади, України в цілому
-         яким чином захищаються інтереси людини, що не голосувала на виборах чи проголосувала не за ту людину, що отримала мандат депутата.
Ще безліч питань можна запропонувати до розгляду українською спільнотою, але вважаю, що зараз нам треба подумати над тим, аби встановити порядок на нашій землі, тобто досягти згоди між усіма прошарками суспільства.
Тож будемо вважати, що деякі громадяни нашого міста, ставши депутатами, отримали можливість якось впливати на життя громади. Це не означає, що вони отримали право вирішувати за нас якісь питання по управлінню нашою комунальною власністю, землею, фінансами тощо. Але вони отримали можливість вивчати потреби жителів того виборчого округу, в якому вони бажають працювати як представники своєї партії.
Хочу також зауважити, що  громаді потрібні штатні працівники виконавчих комітетів місцевих рад. Зазвичай штатних працівників виконавчого комітету призначали депутати місцевим рад та міський голова.
Настав час переглянути традиції та до праці в виконкомах запросити представників легітимних структур, що працюють на теренах кожної територіальної громади: членів правлінь/комітетів об’єднань громадян за місцем проживання – ОСН (органів самоорганізації населення) і ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків).
Органи управління цими об’єднаннями громадян  УТВОРЕНІ установчими зборами громадян за місцем проживання, які затвердили й статут/ положення цих форм управління територіальної громади та мають, відповідно до Цивільного Кодексу України,  представницькі  та виконавчі функції. Крім того, оскільки рішення загальних зборів громадян за місцем проживання, також, як і референдум та вибори, мають найвищу силу, вже сьогодні локальні громади кожного міста, села, селища можуть провести збори (конференції) своїх локальних громад по затвердженню нового статуту(положення) свого об’єднання та увійти до складу легітимного ЦУГу (центру управління громади), аби почати виконувати функції безпосереднього народовладдя.
На часі налагодити співпрацю з існуючими органами місцевого самоврядування, аби впровадити зміни у наших відносинах відповідно до засад Конституції України та законів і підзаконних актів, що їй не суперечать. 
На часі надсилати інформаційний запит до органів місцевого самоврядування, аби з’ясувати, скільки фактично голосів виборців отримав кожен депутат, що увійшов до складу місцевої ради і скільки виборців нараховано в списках виборців тих дільниць, що проголосували за даного депутата. Ось такий інформаційний запит пропоную до уваги співвітчизників.
Запит на отримання публічної інформації № 44
Кому
Херсонському міському голові
Миколаєнко Володимиру Васильовичу
Від кого
Орган самоорганізації населення №11 «Забалка»
Лариса Володимирівна Щепьоткіна
73027 м.Херсон, вул. Пушкінська 124
(050)3966915;  (055)2469568;schoolrg@ukr.net
Відповідно до ст. 34 Конституції України та
керуючись ст.ст. 3,4,5,19,20 Закону України «Про доступ до публічної інформації»
ст.ст. 5,9,28,29,32,33 Закону України «Про інформацію»

Суть
інформаційного
запиту.
Перелік питань, які необхідно надати у відповідь
Прошу надати інформацію про підсумки виборів депутатів Херсонської міської ради, а саме:
 1. Скільки виборців проголосувало за кожного депутата Херсонської міської ради (персонально) та загальна кількість виборців на дільницях, які голосували за кожного кандидата, що став депутатом Херсонської міської ради (відповідно до реєстру виборців)
 2. Скільки виборців проголосувало за кожне партійне угрупування (блок), що отримав право представництва своїх кандидатів у складі Херсонської міської ради та загальна кількість виборців на дільницях, які дали голоси кожному партійному угрупуванню (блоку), що увійшов до складу депутатського корпусу Херсонської міської ради (відповідно до реєстру виборців)


Прошу надати мені відповідь у визначений законом термін поштою
73027, м.Херсон, вул.Пушкінська буд 124
Електронною поштою
schoolrg@ukr.net


Дата та підпис
9 листопада 2015 року


Резолюція заповнюється уповноваженим представником розпорядника інформації
Вхідний номер та дата реєстрації запиту

Вхідний номер, кому та коли направлено на опрацювання


 Лариса Щепьоткіна
голова локальної громади "Забалка"
м.Херсон

5 комментариев:

 1. Міжнародне об'єднання »Жовто-блакитний прапор України«

  Международное объединение "Желто-голубой флаг Украины"

  Головні тези:
  Главные тезисы:

  1. Історія. Українці традиційно називають свій прапор »жовто-блакитним«. Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі.

  22 березня 1918 року жовто-блакитний був затверджений Центральною Радою. Українська Народна Республіка мала своїм прапором саме жовто-блакитне полотнище (в горі жовта смуга, внизу під нею блакитна). Саме таке поєднання кольорів, як пише В. Сергійчук »закріпив своїм високим авторитетом Михайло Грушевський«.

  Насправді фарби нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи і людського буття — вогонь (жовтий колір) і воду (синій). Логічно припустити, що тільки поєднання »жовтий — зверху, синій — знизу« відображає вічну симетрію — божественну гармонію стихій. Інакше ж, якщо розмістити їх навпаки, це означатиме порушення світопорядку, катастрофу, при якій вода гасить вогонь… (дуже символічно саме зараз на вулиці Грушевського бачили протистояння вогню і води).

  2. Символізм кольорів. Жовтий символізує Сонце, Вогонь, Творця, Бога-творця і взагалі Вищу Духовність. Синьо-блакитний символізує воду, Все земне і матеріальне.

  3. Канони іконопису. Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця, німб Бога-Сина і взагалі Вищу Духовність. Синє ж — це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони не будуть нею зловживати. Голови святих завжди освітлені/просвітлені Ореолом (жовтий, або золотий).

  4. Закони геральдики. Світлий колір повинен бути над темним.

  5. Закони метафізики і сакральних символів. Вічне (божественне, райське, надматеріальне, золоте) повинно бути зверху, над матеріальним (людським, створеним, синьо-блакитним).

  6. Веди. Гуна матеріальної природи в перекладі з санскриту означає »мотузка« або
  »якість«. Сам матеріальний світ сплетений з особливих волокон, як килим. Три основних види пряжі це три гуни: Саттва (благість, добро, чеснота, совість), Раджаса

  (пристрасть, конкуренція), Тамас (невігластво, інертність). Все що нас оточує є під їх впливом: їжа, одяг, розмови, стосунки, навчання, робота, час, місця, кольори й саме життя теж під цим впливом. Гуни відповідають таким кольорам: Суттєво — благість — жовтий. Раджас — пристрасть — червоний. Тамас — невігластво — синій.

  7. Фен-шуй. Розміщення синього (воля) над жовтим (мудрість) означає »Закон занепаду«, тобто прогресуючу деградацію, нещастя, хаос. Тоді як зворотнє повідомлення фарб — жовте над синім означає гармонійне поєднання Неба і Землі, чоловічого і жіночого, сильного і гнучкого, що обіцяє розвиток, добробут, щастя.

  ОтветитьУдалить
 2. 8. Книга змін »і-цзин«. Синє зверху і жовте знизу утворюють гексаграму »Пі« — одна з чотирьох найгірших комбінацій. І розшифровують її так: »Будьте пильні і передбачливими. Не беріться за одну важливу справу, бо воно швидше не збудеться, ніж збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без будь-яких підстав сваритеся зі своїми друзями«. Коли жовте розташоване вгорі, а синє внизу, утворює зовсім іншу гексаграму »Тай«, яка означає: Розквіт. Мале йде. Велике приходить. Щастя. Розвиток«.

  9. Арійська традиція. Рама обрав своїм сакральним символом жовто-синій штандарт. Тому що він означає гармонійне поєднання небесного вогню (Ра) і земної речовини (Ма). Це також демонструє природну перевагу духу (золоте, жовте) над матерією (блакитне, синє). Тоді як розташування фарб з точністю до навпаки, крім усього іншого, ще й створює святе ім’я Рама на Мара (примара, привид, або ж зомбі, по-сучасному).

  10. Східна філософія »Янь-Інь«. Жовте, або золоте Янь означає »світло, тепло, небо, активність, чоловічий принцип, сонце«. Зате сине Інь символізує »темряву, холод, землю, пасивність, жіночий елемент, місяць«. Що ж буває, коли земне й пасивне домінує (тобто розміщене зверху) над небесним і активним, мабуть, пояснювати зайве.

  11. Природа. Порядок розміщення кольорів веселки — вгорі жовтий, нижче синій. Навіть на підсвідомому рівні ми називаємо наш прапор не синьо-жовтим, а »жовто-блакитним«. Золотистий колір — колір Сонця, Космосу. Космічна енергія через жовтий колір вільно переходить до блакитного Землі — кольору планети, яку можна побачити з космосу. Хто ж поділяє профаничну, банально-емпіричну версію, що український прапор — то є чисте небо над золотим колоссям, най тепер думає, що справжній український прапор — то є сонце над водою Дніпра.

  Человече, просыпайся!.. • Людино, прокидайся!..

  https://fbcdn-photos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-0/p180x540/11200776_1590432467887982_4293344466747867446_n.jpg?oh=6431292bf3ecd97d698f9a358aaf1066&oe=56FA8F73&__gda__=1455954338_08ef3db50491db1b28f67614f8e13e73

  ОтветитьУдалить
 3. Наверное, тайные выборы — это псевдовыборы; ибо

  человек-избиратель теряет свой голос на 5-ть лет (становиться безголосым быдлом) — рабом депутата/президента).?  Певно, таємні вибори — це псевдовибори;

  ж бо людина-виборець втрачає свій голос на 5-ть років (стає безголосим бидлом) — рабом депутата/президента).?

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12189708_1626358134295415_692326134179292614_n.jpg?oh=0a0bfb08eb7f5f060e74b9032c7f1f5e&oe=56C5C450

  ОтветитьУдалить
 4. Наверное, тайные выборы — это псевдовыборы; ибо

  человек-избиратель теряет свой голос на 5-ть лет (становится безголосым быдлом) — рабом депутата/президента).?  Певно, таємні вибори — це псевдовибори;

  ж бо людина-виборець втрачає свій голос на 5-ть років (стає безголосим бидлом) — рабом депутата/президента).?

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12189873_1626818750916020_7678286221552731640_n.jpg?oh=c7278cb2f619ab112e1afbf0473a1256&oe=56C03DC1

  /исправлено: становиться > становится.?/

  ОтветитьУдалить
 5. На підставі узагальнюючого протоколу територіальної виборчої комісії одного з районів м.Херсона: кількість виборців, внесених до списку - 78096 осіб, кількість виборців, що отримали бюлетені для голосування 25048. Загальна кількість виборців, що взяли участь у голосуванні 24929. Кількість виборців, що проголосували "ЗА" - 23350. Найбільша кількість голосів, подана за партію чи блок 4799 виборців. Серед "обраних" депутатів є особи віком до 20 років. Їх загальна кількість - 2 від загальної кількості депутатів - 36 осіб. А тепер скажіть мені, будь ласка: як може розпоряджуватись моїм майном та ресурсами дитина, яка ще навіть не отримала будь якої освіти та не має жодного досвіду та праці, бо безробітна!? У кого на шиї вона сидить, а тепер ще буде й вилучати у мене кошти, аби вгамувати свої амбіції та апетити лідерів партії?! Гидко.

  ОтветитьУдалить